Maikuu tegemised

Teguderohke maikuu lasteaias Vikerkaar.

   Maikuu teisel nädalal oli lasteaias saginat palju. Kõikides rühmades käisid ettevalmistused lähenevaks emadepäevaks. Kõige väiksemad , Tibud ja Oravad, pidasid emadepäeva pidu koos emadega rühmades. Mõmmid, Sipsikud ja Naksitrallid esinesid emadele laulude ja tantsudega.

Muumid etendasid lavastust „Kuidas kassipoeg kassi moodi rääkimise ära unustas“ ja maiustasid lapsevanema poolt küpsetatud imemaitsva rullbiskviidiga. Õnneseentel toimus emadega koos laulutund. Õhtul tulid lastele järgi isad, emad aga jäid kohvilauda laste valmistatud küpsisetorti maitsma. Krõllid tegid emadele üllatuse – koos vaadati videot laste tegemistest ja ettevõtmistest lasteaias. Lepatriinudes toimus „Kohviõhtu emadele“. Külla oli palutud Räpina kohalik toitumisspetsialist Jane Mastik, kes rääkis lastele tervislikust toitumisest ja valmistas värskendavat smuutit.

Lastel, kes alustavad sügisel kooliteed, oli maikuu täis põnevaid tegemisi. Toimus ühine õppereis

Pokumaale, mida korraldas Keskkonnaamet. Täname reisi korraldajat Mari Kala. Külastati Räpina Muusikakooli, kus kuulati väikest kontserti ning tutvuti erinevate pillide ning õppimisvõimalustega koolis. Järjekordselt oli võimalus vanemate rühmade lastel külastada teatribussi Räpina Ühisgümnaasiumis, kus lapsed nägid põnevat etendust „Aardejaht“. Lõpurühmad osalesid Räpina laste laulu-ja tantsupäeval „Vanaema õunapuu otsas“ ja ka Põlvamaa koolieelikute spordifestivalil Ahjal. Teemaks oli „Erinevate maade rahvaste tantsud.“ Meie lapsed esinesid kantri tantsuga.

Õnneseene rühm korraldas kooliminevatele lastele „Unehäire“, kus magamise ajal hiiliti tasakesi saali, et üheskoos tantsida.

Mai lõpus külastasid Lepatriinude rühma lapsed koos peredega „Metsapere mängumaad“ Tartus, et koos lustida ja lõbutseda.

Huvitavaid ettevõtmisi toimus ka teistes rühmades. Sipsikud matkasid Ristipalo piknikukohta , kus koos mängukarudega uuriti loodust. Aastalõpu üllatusena korraldati laste rõõmuks Räpina rannas mängude pärastlõuna, mis toimus uneajast. Pärast mekiti üheskoos kokteili pubis „Turist“.

Mõmmid käisid õppekäigul taaraautomaadi juurde. Viidi taarat ning saadud raha eest osteti küpsiseid. Veel käidi Võhandu jõe ääres ja vaadeldi kala püüdmist ning Jaana Mari ema käis lastele rääkimas loodushoiust.

Ujumishooaja basseinis lõpetas veepidu. Lapsed said vees lustida ning mahlajoogiga janu kustutada.

Igati õnnestunuks võib pidada juba traditsiooniks kujunenud Perepäeva, mis sel aastal toimus lasteaia õuesõpperajal ja võttis kokku käesoleva õppeaasta tegelaskuju Poku tegemised. Rühmadel olid välja mõeldud huvitavad tegevused oma õpperaja punktis. Iga laps sai osaleja kaarti, kuhu koguti läbitud punktidest templid. Päeva lõpetas ühine tants ja vaatamata taevasse kogunenud tumedatele vihmapilvedele mindi koju rõõmsa tujuga.

Maikuu lõpetasid kooliminevate rühmade lõpupeod. Sel aastal oli lõpetajaid Naksitrallide, Krõllide ja Ruusa Päikesekiire rühmast. Lepatriinude rühmast asusid kooliteele kõik lapsed.

Muumide rühma õpetajad

Anneli Kaimre ja Kaja Samoilov